Podiatrické listy

Inzerce


Zde můžete vkládat své inzeráty na prodej a koupi všeho co Vás jen k péči o nohy napadne. Tato služba je zdarma a je určena členům ČPS a všem přátelům péče o nohy. Není určena pro komerční účely.

U inzerátu bude automaticky zveřejněn e-mail a telefon z formuláře.

Děkujeme Vám a věříme, že naše nová rubrika pomůže všem, kteří mají co nabídnout a nebo chtějí něco sehnat. Vámi vložený inzerát se zde objeví do 48 hodin od jeho odeslání a smazán bude po 2 měsících.

Poslední články

Edukační desatero pro diabetiky

Edukační desatero pro diabetiky Ve své praxi se často setkávám s diabetiky, kteří byli v dia- betické poradně opakovaně edukováni, jak pečovat o nohy a vybírat si takovou obuv, aby nedocházelo k poraněním, která právě pro ně mohou končit fatálně. Sama také všech- ny klienty s diabetem edukuji.

Číslování obuvi

Obuvnické míry obsahují délku chodidla, obvod prstových kloubů, nártu, paty, kotníku, lýtka a podkolení. U normální zdravě vyvinuté nohy je závislost těchto veličin tak zákonitá, že velikostní sortiment průmyslově vyráběné obuvi je vyhovující pro většinu lidí, takže je postačující si obuv vybírat podle délky. U stejné délky chodidla ale může být úplně jiná šíře - chodidlo může být užší nebo širší a šíře obuvi je označována písmeny abecedy.